Rehabilitacja

Szybkość

Podczas rehabilitacji metodą ARPwave obserwuje się niezwykle szybką redukcję bólu i obrzęku oraz poprawę zakresu ruchu. Już po pierwszej sesji pacjenci czują się istotnie lepiej.

Potwierdzają to dane statystyczne. Analiza kilku tysięcy sesji rehabilitacyjnych przeprowadzonych metodą ARPwave pokazała, że:

Sportowcy ze zwichnięciem stawu skokowego (naderwanie więzadeł, średni obrzęk, krwiak, ograniczona możliwość obciążania stopy) po 6–10 sesjach ARPwave bez żadnych dodatkowych zabiegów tradycyjnymi metodami wracali do gry średnio w ciągu 3–5 dni,
Sportowcy z uszkodzeniem mięśnia dwugłowego uda w stopniu II (naderwanie o wielkości 1–2 cm połączone z wysiękiem oraz zaburzeniem chodu)po 6–10 sesjach ARPwave bez żadnych innych zabiegów wracali do gry średnio w ciągu 8–10 dni.
Również w przypadku urazów innego rodzaju w ogromnej większości przypadków po 10 sesjach rehabilitacyjnych metodą ARPwave pacjenci funkcjonują bez bólu lub z niewielkim bólem (1–2 w skali do 10).

Skuteczność

Bardzo często trafiają do nas pacjenci, którzy nie zdołali odzyskać sprawności pomimo licznych prób leczenia i rehabilitacji. Bywają również przypadki na tyle trudne, że dotychczas znane metody rehabilitacyjne nie mają zastosowania.

W takich sytuacjach prosimy o kontakt z nami. Nawet wtedy kiedy wydaje się, że w danej sytuacji za pomocą rehabilitacji nie da się nic zrobić.

Metoda ARPwave działa inaczej i pomaga również w przypadkach „niemożliwych”. I to w 10 dni!

Dostępność

Rehabilitację metodą ARPwave korzystnie jest rozpocząć jak najszybciej po urazie. Mamy wtedy szansę na istotne spowolnienie procesu powstania stanu zapalnego, obrzęku i krwiaka. Także ból spowodowany urazem jest wtedy dużo mniejszy, często na tyle, że nie ma konieczności stosowania środków przeciwbólowych.

Zachęcamy do kontaktu z nami w dniu urazu. Staramy się być tak dostępni by rozpocząć rehabilitację natychmiast.

Pozostałe informacje

Spodziewamy się wyraźnych efektów już po pierwszej sesji. Dopiero po niej Pacjent decyduje o podjęciu pełnej serii 10 sesji.

Metoda ARPwave jest procedurą medyczną zatwierdzoną w USA przez Food and Drugs Administration, a urządzenie ARP Rx100 jest zgłoszone w polskim Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

ARPwave jest metodą nieinwazyjną. Polega na połączeniu elektrostymulacji neurologicznej z indywidualnie dobranymi ćwiczeniami.

Metoda ARPwave może być stosowana również u osób starszych bądź bezpośrednio po urazach czy operacjach, także w unieruchomieniu.

Zatrudniamy wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych fizjoterapeutów.

Pracujemy od poniedziałku do piątku od 8:00 do 20:00. W pilnych przypadkach również poza godzinami przyjęć oraz w sobotę i niedzielę.